niedziela, 14 lutego 2016

Pelisa z 1825 r.


Powracając po dłuższej przerwie spowodowanej życiem, przedstawiam Wam moją wełnianą pelisę z 1825 r.,  uszytą na Ojców. Był to strój, który cieszył mnie najbardziej, ale ze względu na pogodę (30 stopni) nie znalazł miejsca w mojej walizce i nie załapał się na żadne zdjęcia.

Well, after four months of neglecting the blog I'm pleased to show you my 1825 pelisse. I intended  to wear it in Ojców at the end of August and I had been very excited about it. As it turned out I had to left it at home due to very warm weather.

W grudniu, kiedy pogoda była już odpowiednia (dla mojego stroju, bo Magda w swojej cieniutkiej krynolinie trochę marzła i próbowała porwać mi mufkę :P), razem z Maqdą wybrałyśmy się do Pszczyny na małą sesję zdjęciową.

In december, when the temperature dropped below zero, Maqda and I took some photos of it during one of our sewing weekends.

Oto efekt:
4 komentarze:

  1. Piękna! Cały zestaw wygląda jak z ryciny :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Genialna! Szczególnie zdobienie na plecach i rękawy *_*

    OdpowiedzUsuń
  3. Beautiful work! The back and the sleeves are really fun! I would have loved to see a photo of the details front of the bodice as well. :)

    OdpowiedzUsuń