środa, 10 lipca 2013

A takie tam...

Zamiast szyć strój na zjazd w Krakowie ja się bawię takimi pierdołkami jak fichu i mankiety do sukni :) To chyba dlatego, że sama się jeszcze nie zdecydowałam na konkretną epokę i krój... Poza tym, muszę najpierw uszyć kilka podstawowych rzeczy takich jak panier, bo moje stare pożyczyłam i do mnie nie wróciło :( Cóż, dobry zwyczaj nie pożyczaj, prawda?
I know I should be sewing a costume for picnic in Cracow but instead I'm fiddling with little projects such as fichu or sleeve ruffles :) I think that's because I still haven't decided what I should  wear. Besides, I found out that first I need to sew some basic items like pocket hoops since the one I lent never came back to me :(

Tak przy okazji uszyłam sobie fichu i mankiety inspirowane tymi obrazami:
So my fichu and sleeve ruffles are inspired by these pictures:
Brązowa suknia po prawej!

Marquise de Grécourt, née de la Fresnaye by Jean-Laurent Mosnier, ca. 1790

Moja wersja prezentuje się tak:
And here they are:
To kwadrat o wymiarach 70x70cm, chociaż na zdjęciu wyszedł jak prostokąt :PMam zamiar nosić to fichu do mojej nowej niebieskiej gaulle (która na razie jest tylko wersją testową, mam zamiar kiedyś uszyć ją kiedyś z czegoś droższego niż cienka satyna), redingote, który dopiero powstanie i generalnie do wszystkiego z końca XVIII wieku.
I plan to wear that fichu with my new blue gaulle (it's only some sort of mock-up, I intend to make another one but from more period accurate fabric), redingote and everything else from last quarter of 18th century.
Za to do planowanej sukni zone front marzy mi się takie fichu:
For my zone front dress I would love to make these:

Tylko gdzie ja znajdę taki ładny cieniutki len? Cały rok widziałam taki na allegro i w sklepach z tkaninami a jak potrzebuję to nic takiego nie ma! Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?
But unfortunately I can't suitable fabric :(

5 komentarzy:

 1. Fichu śliczne! I to niezła sztuka, tak sfotografować, żeby z kwadrata zrobić prostokąt xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety ja nie słynę ze zdolności fotograficznych :P chyba stanęłam pod jakimś dziwnym kątem kiedy robiłam to zdjęcie :)

   Usuń
  2. Takie proste i jaki wygląd!:)

   Usuń
  3. Prawda? :) Łatwe, szybkie i w miarę "historyczne" :P

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń