wtorek, 6 stycznia 2015

Do trzech razy sztuka - mufka ma zdjęcia na śniegu!/ A little mix of 1830s, muff and snow!

Dzisiaj krótki  post z okazji pojawienia się śniegu :)
Szyjąc wczoraj stanik żałobnej sukni z 1863 r. przez okno zauważyłam jak piękne sypie śnieg i krajobraz robi się iście bajkowy. Od razu porzuciłam to co akurat robiłam i zabrałam się za poprawianie mojej peleryny z lat. 30 XIX wieku. Udało mi się jej podnieść talię, wymienić kołnierz i dodać pelerynkę. Jednak z kapeluszem uporałam się dopiero dzisiaj. Do tego czasu śnieg co prawda nie stopniał, ale nie był już taki ładny. Krzyknęłam co prawda za wybiegającymi z domu braćmi, żeby nie zniszczyli mi tego kawałka obok świerku ale jaki skutek mogło to wywrzeć u siedmiolatka, który pierwszy raz tej zimy mógł lepić bałwana? Żaden :P Skakali jak szaleni i obijali się o drzewka i wszystko się osypało :( No nic, przynajmniej mufka doczekała się zdjęć w zimowej aurze (przy trzeciej sesji :))
So... while I was busy stitching my 1863 mourning gown I saw thorugh my bedroom window big, heavy snowflakes. Immediately I switched from 1860s to my 1830s pelisse dress, that needed some improvments like pelerine or another collar. Quite a lot of snow had fallen by the time I was finished. Today, I made the hat and chemisette and here it is - my pelisse dress and muff in winter scenery! Enjoy :)

Inspiracje
My inspiration:
 Maria Cristina and Fernando VII, Luise de Cruz y Rios, 1830

1830, MET

27 komentarzy:

 1. Co tam mufka, przecież to suknia zdecydowanie odgrywa tu pierwszą rolę! Jest tak piękna, że nie mogę oderwać od niej oczu, wygląda po prostu jak auntentyk! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, do autentyku jej daleko ale cieszę, się że wygląda dobrze :) I wiesz co? Nie marzłam w nim ani w Warszawie ani dzisiaj!

   Usuń
 2. O nie, ale ci ładnie. Nie wierzę że to mówię, ale boski ten płaszcz jest :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie wierzę, że to mówisz :D Aż dwa razy to przeczytałam, żeby się upewnić. Może to dlatego, że jak na lata 30. ten model jest wyjątkowo prosty?

   Usuń
 3. Co tam śnieg. Kto by na niego patrzył jak TAKI płaszcz pokazujesz. Cudny jest!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten płaszcz powalił mnie na nogi już na balu. Oby dwa w sumie. Jest przecudowny <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) To by wychodziło, że jeden płaszcz jedną nogę załatwił? :P

   Usuń
 5. Piękny :-) Lubię zimowe ubranka, w zimowej scenerii. Nie wiem, kto ci robił zdjęcia ale ładnie wyszły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Zdjęcia autorstwa siostry.

   Usuń
 6. Prześliczny, nie mogę się na Ciebie napatrzeć! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękny!!! Dlaczego ja go na żywo nie widziałam??! A zobaczę? Eh, super!!! Musimy kiedyś sobie sesje na grubym śniegu zrobić, 1830! Wiwat! :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ala, jak dosypie tej zimy więcej śniegu to możemy razem zrobić coś w Pszczynie :) Chociaż ten mój płaszczyk blado wyjdzie przy Twoim czerwonym aksamitnym cudzie :P

   Usuń
 8. Oh Miss Nelly!!! I am in LOVE with your dress, pelerine, bonnet and hand muff! The color of your dress is gorgeous and a perfect coordinate for the winter white of snow!! You look so warm and cozy and perfectly 1830s!! So wonderfully made and worn!!
  Blessings!
  Gina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you so much, Gina! :) To my surprise this coat was really warm and the temperature yesterday dropped below zero (in celsius scale)!

   Usuń
 9. Perfect silhouette! You're inspiring me to do more 1830s this year!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you! You should totally do it since there's not enough 1830s dresses :)

   Usuń
 10. Wyglądasz perfekcyjnie, jak z żurnala! :)
  I przyznam że zmotywowałaś mnie do uszycia jakiegoś zimowego stroju- chyba będzie to pierwsza rzecz za jaką się wezmę gdy skończę już zaczęte elementy garderoby. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Szyj, szyj! Po pierwsze to bardzo praktyczne jeśli kostiumowe imprezy odbywają się zimą. No i może jeszcze spadnie tej zimy śnieg i go wykorzystasz do zdjęć :D

   Usuń
 11. Wyglądasz po prostu idealnie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Na prawdę świetnie Ci to wyszło :0

  OdpowiedzUsuń